Nowaka bomba na Grossa

Rozmowa z historykiem, pisarzem, publicystą Jerzym Robertem Nowakiem

Pana nowa książka ‘Żydzi przeciw Żydom’ to zapowiadana przez pana ‘bomba atomowa’ na oszczercze ‘Złote żniwa’ Jana Tomasza Grossa, tak?

W ogóle na kłamstwa książek Grossa, który nie jest historykiem, bardzo wiele rzeczy zmyśla, rzuca na Polaków oszczerstwa. A smutne jest to że dotąd nikt nie odpowiedział na jego kłamstwa w osobnej książce, takiej choćby jak moja, pokazująca że to nie Polacy są odpowiedzialni za wspieranie Niemców w wyniszczaniu Żydów, lecz taką złowieszczą rolę odegrała znacząca część elit żydowskich.

Stawia pan w swojej książce wręcz tezę że w czasie okupacji najgroźniejsi dla Żydów byli sami Żydzi?…

Takie elity żydowskie działały przecież w Judenratach, czy w policji żydowskiej, na której czele stali prawnicy, mecenasi. Największa Żydówka XX wieku Hannah Arendt kiedyś w słynnej książce ‘Eichmann w Jerozolimie’, dziś za mało przypominanej, napisała o hańbie elit żydowskich które splamiły się w czasie wojny wysługiwaniem Niemcom przeciw własnym rodakom.

Na czym pan oparł swoją nową książkę?

Na bardzo bogatej literaturze ponad siedmiuset książek, które przeczytałem przez lata. Ostatnio do wielu z nich wracałem. Są one przeważnie obcojęzyczne, a czytam w ośmiu językach. Przeczytałem ok. 400 książek w języku angielskim, 60 po francusku, 30 po niemiecku, 60 po węgiersku, w których były przykłady skrajne zdrady zwykłych Żydów przez czołowe postacie żydowskie. Do mojej trzyczęściowej książki ‘Żydzi przeciw Żydom’ wybrałem wyłącznie materiały autorów żydowskich, w znacznej mierze nieznane u nas, świadomie nietłumaczone, a jest to wstrząsająca prawda o zbrodniach żydowskiej policji Judenrat przeciw własnym rodakom.

Jakieś przykłady?

Choćby książka Chaima Kaplana, pedagoga, ‘Scroll of agony. The Warsaw diary’, moim zdaniem najciekawszy dziennik z getta warszawskiego. Sam Kaplan został zamordowany w 1942 r. przez Niemców. Ta książka była przetłumaczona na wiele języków, a na polski nie, choć jest najlepsza, chyba dlatego że zawiera ogromny ładunek oskarżycielski wobec policji żydowskiej Judenrat. A z drugiej strony jest ona wyraźnie przychylna Polakom. Autor po pierwszych uprzedzeniach do Polaków, później przekonał się do nas, widać jego ewolucję, gdzie doceniał polską solidarność, opór wobec Niemców i fiasko niemieckich wysiłków wciągnięcia Polaków do kampanii antyżydowskiej. Książka ma zupełnie inną wymowę niż książki Grossa. Podobnie jest z nieznanymi książkami Bernarda Goldsteina, jednego z najciekawszych autorów. I liczne inne książki z pierwszych dziesięcioleci po wojnie, kiedy autorzy żydowscy bardzo szczerze demaskowali zdradę ich własnych rodaków przez policję żydowską Judenrat.

Ale naprawdę można twierdzić że dla Żydów w tych strasznych czasach najgroźniejsi byli sami Żydzi?…

To nie jest nic nowego. Tak pisał przecież Ringenblum, akurat w Polsce znany słynny kronikarz getta, bo wydano u nas jego kronikę, że policjanci żydowscy byli okrutniejsi od Niemców, Ukraińców. Profesor Izrael Szahak, zmarły kilka lat temu znakomity autor, pisał że oni najbardziej bali się policji żydowskiej. W bardzo wielu książkach żydowskich występują stwierdzenia że policjanci żydowscy poprzez swą nadgorliwość byli groźniejsi dla Żydów od Niemców. Jest też w tych książkach o ich pazerności, bo przy okazji policjanci żydowscy wzbogacali się na majątku ofiar rodaków, których doprowadzili na miejsce zagłady, na Umszlagplatz, między innymi rabując ich cały dobytek życia. Jak pisał Stanisław Chaskielewicz, znakomity autor pochodzenia żydowskiego, naukowiec, profesor, w Warszawie uratowało się najwięcej policjantów żydowskich, bo mieli oni pieniądze i układy.

Podaje pan też w swej książce przykład listy Schindlera…

Trzeba prostować nieprawdziwość filmu ‘Lista Schindlera’, w którym pokazano jak to Schindler układał listę z bardzo szlachetnym Żydem Sternem. Otóż faktem jest że była lista Schindlera i był bardzo szlachetny Żyd Stern, ale problem polegał na tym, że listę Schindler układał nie ze Sternem, tylko z Żydem łapownikiem z policj żydowskiej Goldbergiem, co opisał Aleksander Biberstein, kolejny świetny autor żydowski w pracy ‘Zagłada Żydów Krakowa’ na długo przed filmem. I na listę Schindlera dostawano się nie przez współczucie, ale za złoto i diamenty, kto ich dał więcej… Potem dzięki temu złotu i diamentom Goldberg zdołał się gdzieś schronić i nikt go już nigdy nie znalazł. Takich przypadków było sporo.

Były jeszcze inne ‘ciekawe’ przykłady obrzydliwej postawy Żydów…

A były i takie że niektórzy z tych policjantów poszli później do UB, robili kariery. Na przykład Taubenschlag, ciekawy żydowski autor, w pracy: ‘Być Żydem w okupowanej Polsce’ przypomina Żyda który najpierw donosił do NKWD w Lwowie, w latach 1939-41, potem był agentem Gestapo, a po wojnie pracował w UB, aż wreszcie wyjechał do Wenezueli. Sławetny Józef Światło, jeden z szefów bezpieki, pochodzenia żydowskiego, przytoczył fakt że prof. Sawicki, czołowy prawnik w latach powojennych, przedstawiciel Polski w Norymberdze, najpierw donosił na polskich prawników w latach 1939-41 dla NKWD, potem współdziałał z Gestapo, a potem wszystko to zostało wyciszone. Takich przypadków jest więcej.

Jak pan ocenia obecną sytuację polityczną w Polsce? Będą przyśpieszone wybory?

Wszystko jest możliwe. Zachodzą dość radykalne zmiany. W Polsce wszystko się sypie, w każdej dziedzinie, od gospodarki, przez transport, koleje, służbę zdrowia, edukację… Wszystko jest postawione na głowie. Jest ogromne bezhołowie. Jest fatalny brak konsultacji z narodem, który już odbił się na sprawie ACTA i na sprawie podniesienia wieku emerytalnego. Jest łamanie obietnic przez Platformę Obywatelską. Teraz widać do jakiego stopnia Polacy zostali oszukani. Jak to wpłynie na sytuację? Na Węgrzech kiedy ludzie zobaczyli że większość narodu została oszukana, zaczęły się manifestacje uliczne, wstrząsy. Nie od razu były zmiany, ale w końcu obóz patriotyczny wygrał z ogromną przewagą. Miejmy nadzieję że i w Polsce to nastąpi. Ale musi się umocnić świadomość narodu. Trzeba przyznać że obecnie rządzący w Polsce są mądrzejsi niż lewacy, liberałowie i komuniści na Węgrzech, są sprytniejsi. Przede wszystkim potrafią ciągle wmówić dużej części narodu różne rzeczy poprzez niezwykle zręczny piar. Ale to w pewnym momencie się skończy, bo ta fala drożyzny jest zbyt uderzająca. Poza tym mamy pasożytniczą klasę rządzącą, która potrafi oszczędzać tylko na swoim narodzie, na jego ogromnej większości, wybiedzonej, a nie tnie własnych przywilejów. Uważam że powinno się dużo więcej pisać o przywilejach władzy. Jesteśmy oszukiwani na każdym kroku.

Co do tragedii smoleńskiej to pamiętam że od początku twierdził pan że to był zamach?

Uważałem za bardzo realne że mogło dojść do zamachu. Zbyt dużo sił było zainteresowanych odejściem i likwidacją pisowskich elit, na czele z prezydentem Lechem Kaczyńskim, który naraził się zarówno w Polsce jak i w Rosji, a Putin jest zdolny do wszystkiego. Mówiłem że możliwość dokonania zamachu na nasz samolot w Smoleńsku powinna być zbadana. A to co się działo przez dwa lata, tuszowanie różnych faktów i zafałszowanie wielu spraw smoleńskich, coraz bardziej zdaje się wskazywać na możliwość zamachu, bo dlaczego tak się unika przejrzystości w tej sprawie, nie dopuszcza do ujawniania faktów, nie dopuszcza ekspertów z zagranicy.

Jak pan uważa, jak się zakończy skandaliczna sprawa nie przyznania miejsca na cyfrowym multipleksie dla TV Trwam?

Rzeczywiście jest to skandaliczna sprawa. W sytuacji kiedy Polsat i związane z nim różne kręgi dostały o ile wiem aż 15 miejsc, dla TV Trwam zabrakło jednego… A nie przyznanie tego miejsca dla TV Trwam spowodowało już protest ponad dwóch milionów osób, nie mówiąc o licznych manifestacjach. Trudno przewidzieć jak się ta sytuacja rozwinie. To sprawdzian, czy ta władza ulegnie wobec tak powszechnego protestu, bo pewne rzeczy są kompromitujące dla tej władzy. Bo nie przewidziała ona tych manifestacji wielu tysięcy osób w różnych miastach, blokując dostęp TV Trwam do tego multipleksu. Bardzo dużo spodziewam się po ogólnopolskiej manifestacji 21 kwietnia w Warszawie. W tej sprawie powinno być więcej protestów ze strony środowisk intelektualnych, profesorów, redaktorów, nauczycieli, twórców. Bo zablokowanie TV Trwam oznacza niszczenie najważniejszego obecnie niezależnego środka przekazu. Poza tym TV Trwam jest obecnie jedynym znaczącym elektronicznym środkiem przekazu propagującym wartości chrześcijańskie, mającym ogromne znaczenie dla pobudzania patriotyzmu i świadomości narodowej Polski, a więc tego co od dłuższego czasu próbuje się podważać w naszym kraju. A jak się to skończy? Niech żywi nie tracą nadziei, trzeba konsekwentnie walczyć o najważniejsze sprawy i ideały.

rozm. Cezary Dąbrowski/www.zawszepolska.eu /17.IV.2012/

Kategoria Polska

Comments