James Bond w kościele na Mszy Św.

Nie miałem najmniejszego pojęcia że bardzo znany aktor Pierce Brosnan, agent James Bond, jest katolikiem, praktykuje, uczęszcza na Msze Święte i nawet był w młodości ministrantem. Miło wiedzieć, prawda?

Były odtwórca roli agenta 007, irlandzki aktor oświadczył że wiara katolicka zawsze była dla niego wsparciem w trudnych chwilach życia, kiedy „dryfował”. Wspomniał zwłaszcza o śmierci swej pierwszej żony, chorej na raka Cassandry Harris, o wypadku samochodowym syna, z którego syn ledwo uszedł z życiem i o nieobecności swego ojca który odszedł kiedy Pierce miał zaledwie dwa lata…

– Wiara uzdalnia mnie do wykonywania mojej pracy i do znoszenia cierpienia które spotyka mnie na mojej drodze – powiedział Brosnan w irlandzkiej stacji radiowo-telewizyjnej RTE. Dodał że wiara ma dla niego istotne znaczenie.

Wspominając swe dzieciństwo w Navan, w środkowej Irlandii, 59-letni obecnie aktor podkreślił też rolę jaką Kościół katolicki odegrał w jego edukacji. – Kościół wypełniał dużą część mojego życia. Byłem ministrantem i służyłem do Mszy Św. – powiedział Brosnan, dodając że cały czas chodzi do kościoła by uczestniczyć w Eucharystii.

Brosnan grał rolę Jamesa Bonda w latach 1995-2004 w aż czterech filmach z tej serii.

Cezary Dąbrowski/www.zawszepolska.eu/niedz/pb/kai /4.V.2013/

Kategoria Wiara, Kultura

Comments